Ayakkabıların vurmaması için çözümler

nasil.info

Ayakkabı Vurmasını Önleyecek Pratik Çözümler - Mahmure

Ayakkabıların Vurmaması için çözümler: Erkek yada kadın fark etmeksizin yeni aldığımız ayakkabılar ve en sevdiğimiz ayakkabılarımızı giymek bazen bizlere zulüm olabiliyor. Bu dertten bizleri koruyacak 10 tüyo işinize çok yarayacak.

  1. Yara Bandı : Şüphesiz en çok kullanılan yöntem olan yara bandı ayağınızın acıtan bölgeye yapıştırılır.
  2. Kalın Çoraplar ve Fön Makinesi : Ayağınıza kalın bir çorap giyin ve  ayakkabınızda ayağınızı sıkan bölgeye fön makinesı yardımıyla ısıtın.Çorabınız soğuyana kadar etrafta yürüyün .Gerekirse bu işlemi bir kaç defa yapabilirsiniz.Bu işlem sayesinde ayakkabılarınız esneyecek ve sizi rahatsız etmeyecek.
  3. Deodorant : Topuk kemiğiniz , ayağınız kenarı ve parmaklarınız en fazla zarar gören bölgelerdir.Ayağınız ile ayakkabı arasındaki sürtünmeyi azaltmak için problemli olan yerlere deodorant sürün.
  4. Silikon Tabanlar : Eczanelerde veya kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz silikon tabanlar işinize çok yarayacak.
  5. Buz : Bir torbaya su doldurun ve ayakkabılarınız için koyun. Daha sonra ayakkabılarınızı bir gece boyunca buzlukta tutun.Sabah torbayı çıkardığınızda ayakkabılarınız yarım numara büyümüş olacak.
  6. Alkol ve Kağıt : Ayakkabılarınız problemli bölgelerine alkol sıkın daha sonra kağıtları buruşturup ayakkabınızın içine yerleştirin.Bir gece bekledikten sonra ayakkabınızı giyin ayağınız şeklini alması için bir süre çıkarmayın.
  7. Patates : Bu yöntemi spor ayakkabılarınızda kullanabilirsiniz. Temiz bir patatesi ayakkabınıza sıkıştırın ve bir gece bırakın. Patatesi çıkartıktan sonra ayakkabınızın içini nemli bir bezle temizleyin.
  8. Nemlendirici Krem : Sadece deri ayakkabılarda işe yarıyor. Özellikle topuk ve parmak kısmına gelecek şekilde ayakkabınızın içine nemlendirici kremi sürün . Krem deriyi yumuşatarak tekrar şekil almasını sağlayacaktır.
  9. Talk Pudrası : Yüzeye uyguladığınız baskıyı hafiflettiği için yanmalara son verebilir.Çorapsız ayakkabı giyecekseniz pudra dökerek ayakkabılarınızı rahatça giyebilirsiniz.
  10. Lostralar : Lostralarda yapılan ve  en güvenilir yöntemlerden biri olan ayakkabıyı dövdürmek . Ayakkabılarınızı istediğiniz gibi genişletebilir ve acı veren bölgeleri yumuşatabilirler.Yeni ayakkabılarınızın vurmaması için yapabileceğiniz 6 şey - Stil Haberleri
Buradan paylaşabilirsiniz:

Yorum yapın