PVC Pencere-Cam açık kaldı ne yapmalı?

nasil.info

Pencere açık kaldı: ne yapmalı?

Birçok evde ahşap pencere yapılarının yerine uzun süredir PVC ürünler kullanılmaktadır. PVC pencereler daha iyi bir mikro iklim oluşturarak avantaj sağlamaktadır. Ancak, PVC pencerelerin kapanmaması durumunda ne yapılması gerektiği önemlidir. Sorunun nedenini anlamak, sorunu çözme konusunda yardımcı olabilir. En yaygın nedenleri ve bu sorunları giderme yöntemlerini açıklamak istiyoruz.

cam açık kaldı: ne yapmalı?
cam açık kaldı ne yapmalı?

Pencerenin kapanmamasının nedenine bağlı olarak, sorunu ortadan kaldırma prosedürü büyük ölçüde değişir. Bazı durumlarda, PVC pencerelerin tamiri bireysel olarak yapılabilirken, bazen profesyonel yardım gerekebilir. Aşağıda en yaygın nedenlere bir göz atalım. Belki sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz.

Eğer PVC pencere açılmazsa ne yapılması gerektiği konusunda bir video size sorunla başa çıkmada yardımcı olabilir.

Kanat eğik: PVC bir pencere nasıl açılıp kapatılır?
PVC bir pencerenin başlangıçta tam montaj yapılmış olsa bile, zamanla mekanizma özelliklerini kaybedebilir. Sonuç olarak, kanadın sarkmasıyla pencerenin açılıp kapanması zorlaşabilir. Bu sorunu çözmek için kanadın eğim açısını ve menteşelerin konumunu ayarlamanız gerekmektedir.

Aşağıdaki adımları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz:

  • Dekoratif kaplamayı çıkarın ve menteşelerin üst ve alt tarafındaki özel boşlukların konumunu belirleyin. Bazı üreticiler bunları yıldız tornavidalar için, bazıları ise altıgenler için yapar.
  • Ayar vidalarının konumunu değiştirin. 1-2 mm’lik ayarlamalara ihtiyaç duyabilirsiniz.
  • Pencereyi birkaç kez açıp kapatarak kanadın konumunu ayarlayın. Her şey doğru yapıldığında, PVC pencerenin nasıl açılıp kapatılacağı konusu sorun olmayacaktır.

 

PVC Pencere-Cam açık kaldı ne yapmalı?
PVC Pencere-Cam açık kaldı ne yapmalı?

Kanadın çerçeveye gevşek oturması durumuyla ilgili olarak, aşağıda açıklanan adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz:

  • İlk olarak, gevşek oturan kanadı açık konuma getirin.
  • Kanadın üst ve alt kısımlarındaki menteşelerin bulunduğu bölgelerde ayar vidalarını arayın.
  • Ayar vidalarını sıkı bir şekilde sıkarak kanadın çerçeveye daha sıkı oturmasını sağlayın. Vidaları saat yönünde çevirerek sıkıştırın, ancak dikkatli olun ve vidaları fazla sıkmamaya özen gösterin.
  • Kanadı birkaç kez açıp kapatın ve her seferinde oturmasını kontrol edin. Eğer hala gevşek bir şekilde oturuyorsa, ayar vidalarını biraz daha sıkarak deneyin.
  • Kanadın sıkı bir şekilde çerçeveye oturduğunu gördüğünüzde, işlem tamamlanmış olacaktır.

Bu adımları izleyerek kanadın çerçeveye daha sıkı oturmasını sağlayabilir ve sorunu çözebilirsiniz.

 

Buradan paylaşabilirsiniz:

Yorum yapın